BISER na spotkaniu z Radami Młodzieżowymi woj. pomorskiego

Na zaproszenie Stowarzyszenia „Morena” w dniu 15 grudnia 2019 roku uczestniczyliśmy w wydarzeniu „15 lat Polski w UE — doświadczenia i możliwości dla młodzieży w projektach bałtyckich i europejskich”. 

Silna reprezentacja Rad Młodzieżowych z regionu pomorskiego wzięła udział w spotkaniu podsumowującym ich działania w 2019 roku oraz w debacie na temat: „15 lat Polski w UE — doświadczenia i możliwości dla młodzieży w projektach bałtyckich i europejskich”.
W wydarzeniu uczestniczyli:
– Pan Adam Krawiec, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu UMWP
– Pan Andrzej Kowalczys, pełnomocnik Marszałka ds współpracy z NGO
– Pan Krystian Zdziennicki z Departament Edukacji i Sportu,
– Pani Magda Leszczyna-Rzucidło, Prezeska BISER
– Pan Wawrzyniec Pater, główny specjalista Eurodesk.

oraz przedstawiciele Młodzieżowa Rada Miasta Starogard GdańskiMłodzieżowa Rada Miejska Gminy DzierzgońMłodzieżowa Rada Miasta SłupskaMłodzieżowa Rada Miejska w RedzieMłodzieżowa Rada Miasta Kościerzyna, @Młodzieżowa Rada Gminy – Żukowo, Młodzieżowa Rada Miasta Ustka, Młodzieżowa Rada Gminy Ustka.

Magda Leszczyna-Rzucidło przedstawiła młodzieży m.in. doświadczenia BISER związane z projektami programu Europa dla Obywateli, a zwłaszcza z projektem w który uczestniczyliśmy aktywnie „Citizens of macro-regions for a stronger Europe”. W projekcie promowane były m.in. wartości europejskie, informowaliśmy o Starego UE dla Regionu Morza Bałtyckiego i promowaliśmy idde współpracy europejskiej.

Dziękujemy serdecznie za aktywny udział, szczególnie naszej pomorskiej młodzieży, bo to przecież w Was #siła i #moc. Mamy nadzieję na kolejny wspólny rok owocnej współpracy!