Byliśmy na 9 Forum Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego w Tallinie!

W dniu 5 czerwca 2018r. w Tallinie zakończyło się 9. Forum Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego. W sesji zamykającej Forum głos zabrali Pan Matti Maasikas – Podsekretarz Stanu ds. spraw europejskich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Estonii, a także Pan Flemming Stender – Dyrektor Baltic Development Forum.

Członkowie BISERu uczestniczyli także w wydarzeniu poprzedzającym Forum- Participation Day organizowanym przez koordynatorów obszaru HA Capacity, którzy wzmacniają partnerstwa podmiotów związanych z realizacją strategii. Participation Day odbył się po raz drugi i znów zgromadził ponad 60 przedstawicieli sektora NGO, nauki, JSt oraz przedstawicieli administracji publicznej.

tallin participation day

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 czerwca, na ostatniej sesji podsumowującej Forum Marszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski  zaprosił na wydarzenie w Gdańsku. 10. Forum jest jubileuszowe i dlatego powinno być pewnym podsumowaniem osiągnięć Strategii, a także motorem nepędowym do inteligentniejszych, efektywniejszych i lepiej skoordynowanych działań na rzecz rozwoju Regionu Morza Bałtyckiego – powiedział Marszałek w swoim przemówieniu.

10. Forum Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego odbędzie się w dniach 12-13 czerwca 2019 roku w Gdańsku w Polskiej Filharmoni Bałtyckiej. Głównym tematem wydarzenia będzie gospodarka w obiegu zamkniętym i ekonomia współdzielenia w obliczu wyzwań demograficznych w Regionie Morza Bałtyckiego. Wydarzenie przyciąga corocznie wielu gości ze świata polityki, biznesu, nauki, a także osób publicznych i przedstawicieli NGOs. Na wydarzeniu w Gdańsku oczekuje się około 800 gości. Partnerem wydarzenia w Gdańsku będzie organizacja Baltic Sea States Subregional Cooperation.

Więcej informacji nt. organizowanego wydarzenia należy oczekiwać w drugiej połowie 2018 roku.