ENGAGE! poleca udział w Konferencji regionalnej projektu programu Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027

W ramach projektu ENGAGE! realizowanego w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG, przekazujemy Państwu na bieżąco informacje o rozpoczynających się naborach do programów Interreg, EOG czy Erasmus+, które są doskonałym narzędziem finansowania małych projektów realizowanych przez pomorskie organizacje pozarządowe. jednym z programów, który adresuje małe i średnie organizacje, w tym bardzo mocno wspiera start tzw. „nowicjuszy projektowych” jest właśnie program Interreg południowy Bałtyk.

W dniach 13.09-5.11.2021 otwarty jest nabór Seed Money na tzw. projekty zalążkowe – dostępne również dla organizacji pozarządowych. Natomiast już w 2022 roku rozpoczną się regularne nabory na projektu nowego programu. Warto uczestniczyć we wszystkich spotkaniach promujących zarówno opcje Seed Money jak i przedstawiających detale dotyczące nowego Programu, aby już teraz zrozumieć logikę projektów Interreg Południowy Bałtyk i przygotować własną koncepcję projektową. Na szkoleniu międzynarodowym projektu ENGAGE! w dniu 28.09.2021 w Gdańsku opowiemy naszym uczestnikom o zbliżających się naborach i zasadach aplikowania do poszczególnych programów, ale zachęcamy również do zapisywania się na spotkania online i pozyskiwanie wiedzy bezpośrednio od Punktów Kontaktowych i Sekretariatów odpowiedzialnych za poszczególne Programy.

Poniżej informacja za https://programymiedzynarodowe.pomorskie.eu/-/konferencja-regionalna-projektu-programu-interreg-poludniowy-baltyk-2021-2027-rejestracja-otwarta-

W dniu 23 września 2021 roku o godzinie 09:00 odbędzie się konferencja online w ramach konsultacji publicznych przyszłego programu Południowy Bałtyk oraz Prognozy Oddziaływania na Środowisko. Zarejestruj się już dzisiaj!

Organizatorem spotkania jest Województwo Pomorskie oraz Województwo Zachodniopomorskie. W programie wydarzenia m.in. wprowadzenie do nowego programu, szczegółowy zakres tematyczny programu, prezentacja dobrych praktyk 2014-2020 oraz wsparcie Regionalnych Punktów Kontaktowych, debata publiczna nad kształtem projektu programu. 

W konferencji wezmą udział przedstawiciele Instytucji Zarządzajacej (Ministerstwo Funduszy i Programów Regionalnych), Wspólny Sekretariat programu Interreg Południowy Bałtyk, wykonawca prognozy oddziaływania na środowisko – firma Ecovert. 

Do udziału w konsultacjach publicznych zaproszeni są w szczególności przedstawiciele polskich samorządów terytorialnych, partnerzy społeczno-gospodarczy, administracja rządowa, organizacje pozarządowe (NGOs), środowisko akademickie.

[DO POBRANIA] Agenda spotkania 23 września 2021 godz. 09:00 

Link rejestracyjny do konferencji online:

https://zoom.us/meeting/register/tJIrf-qtqTojHNHQ25BIpgmi-naYdAlH1yRh

Konferencja regionalna została zaplanowana w taki sposób, aby każdy zainteresowany mógł przełączyć się bezpośrednio po zakończeniu wydarzenia na kolejne spotkanie ws. naboru na projekty typu „seed money”. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani uczestnictwem w webinarze informacyjnym dot. naboru, który odbędzie się w dniu 23 września 2021 roku o godzinie 13:00 należy osobno wypłnić formularz rejestracyjny.

Link rejestracyjny na spotkanie dot. naboru seed money godz. 13:00:

https://cpe-gov-pl.zoom.us/meeting/register/tJEkcuyupz8qEtx-s0oMfWldNDiQ7x4qPg1b