Już 1 grudnia warsztaty dla aplikantów programu Interreg Południowy Bałtyk

logopoudniowybatyk

W dniu 1 grudnia 2017r. odbędą się regionalne warsztaty dedykowane programowi Interrg Południowy Bałtyk. Spotkanie odbędzie się w Oliwia Business Center w Gdańsku. Czas trwania warsztatów: 9:00-14:00. 

Warsztaty organizowane przez Pomorski Punkt Kontaktowy Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 mają na celu przygotowanie beneficjentów do efektywnego aplikowania o środki programu.

Niezbędną wiedzą podczas wypełniania wniosku o dofinansowanie jest znajomość wszystkich dokumentów programowych, umiejętność poruszania się po dokumentach w celu ustalenia swoich możliwości i rozwiązań, a także zrozumienie matrycy logicznej programu.

Logika interwencji (tzw. matryca logiczna) to główny temat, którym będziemy zajmować się podczas naszych warsztatów. Pokażemy zmiany w podejściu do programu i projektów w odniesieniu do zasad obowiązujących w trakcie okresu programowania 2007-2013. Ponadto pokażemy, jak budować projekty w oparciu o podręcznik beneficjenta i wymagania programu w zakresie celów, produktów i rezultatów. W programie, oprócz sesji teoretycznych, zaplanowane są również ćwiczenia praktyczne.
Nasze szkolenie opiera się na szkoleniach organizowanych dla instytucji programowych przez INTERACT, a także na zapisach programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 oraz własnych doświadczeń pomorskich.

Grupa docelowa – dla kogo warsztaty?:

  • Beneficjenci zainteresowani aplikowaniem o środki dostępne w programie Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 na realizację projektu międzynarodowego w 5. lub 6. naborze regularnym. Beneficjenci zgłaszający się na warsztaty powinni mieć podstawową wiedzę o programie i reprezentować instytucję/podmiot kwalifikowalny w programie.

Link do formularza rejestracyjnego znajduje się tutaj: https://ewt.pomorskie.eu/-/warsztaty-z-lokigi-interwencji-w-interreg-poludniowy-baltyk