Pierwsze działania w Biurze Porad Współpracy Międzynarodowej

We wrześniu ruszyło Biuro Porad Współpracy Międzynarodowej prowadzone w ramach projektu ENGAGE! realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Po pierwszym szkoleniu dla pomorskich NGOs dot. współpracy międzynarodowej więcej informacji TU), pracujemy już z dwiema pomorskimi organizacjami pozarządowymi, które korzystają z naszego wsparcia przygotowując swoje pierwsze projekty międzynarodowe (Partnerstwa na małą skalę) na zbliżający się nabór Erasmus+ w listopadzie 2021 roku.

Z obiema organizacjami mieliśmy spotkania indywidualne, żeby lepiej poznać ich potrzeby oraz pomysł projektowy. Wspólnie zastanowiliśmy się jakiego Partnera szukają i korzystając z naszych kontaktów i sieci Baltic Sea NGO Network pomogliśmy znaleźć partnerów z Litwy i Szwecji.

Na kolejnym spotkaniu wspólnie „przeklikaliśmy” się przez aplikację projektową, rozmawiając krok po kroku jak aplikować, jak wypełnić poszczególne sekcje, na co zwrócić uwagę aplikując do tego Programu, pomogliśmy skonstruować budżet. Za niecałe 3 tygodnie nasi beneficjenci złożą swoje projekty, a my będziemy mocno trzymać kciuki za ich powodzenie. Za to już teraz widzimy nowe pomysły, nową energię, wzrost wiedzy o aplikacji projektowe Programu Erasmus i – co najważniejsze – nowe kontakty międzynarodowe między bałtyckimi NGOs.

I na tym właśnie polega ENGAGE!

Chcecie też skorzystać? Dowiedzieć się więcej?

Dajcie nam znać ? biser@biser.org.pl