Start projektu „Socially Agile” Erasmus+

Cieszymy się na start nowego projektu Erasmus+ dotyczącego przedsiębiorczości społecznej – „Socially Agile: Agile Youth in Social Entrepreneurship+”. To kolejny z naszych projektów, który dedykujemy młodym ludziom, którzy chcieliby rozwijać swoje kompetencje w dziedzinie przedsiębiorczości, także w obszarze przedsiębiorczości społecznej.

Wraz z partnerami z Grecji, Cypru, Łotwy i Bułgarii spotkaliśmy się w dniach 28-29 listopada w Sofii, w Bułgarii, by wspólnie rozpocząć działania projektowe.

Przed nami dwa lata współpracy z IED Institute of Entrepreneurship Development , Social Innovation CentreAcademy For Active Youth/Академия за Активни Младежи and Found.ation

Projekt „Socially Agile” wspiera przedsiębiorczość społeczną wśród młodzieży w wieku 20-35 lat poprzez innowacyjną metodologię zwinną (Metodę Agile). Celem jest zapoznanie młodych osób z koncepcjami biznesowymi, zrozumienie, w jaki sposób wdrożyć innowacyjny pomysł w dziedzinie przedsiębiorczości społecznej, przeszkolenie i mentoring w celu uruchomienia innowacyjnego start-upu o znaczącym wpływie społecznym.