Szkolenie ENGAGE! współpraca międzynarodowa pomorskich NGOs – dołącz do nas 28.09.2021!

Zapraszamy serdecznie do udziału w pierwszym z serii 4 szkoleń dedykowanych pomorskim organizacjom pozarządowym, które odbędzie się w ramach naszego projektu ENGAGE! realizowanego w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Spotkanie, które zaplanowaliśmy w dniu 28 września 2021 pragniemy zrealizować w formacie LIVE – zaprosić Was do stołu, przy którym wspólnie porozmawiamy o Waszych planach na rozpoczęcie i rozwijanie współpracy międzynarodowej, odpowiemy na pytanie „Jak zacząć”, podpowiemy gdzie szukać partnerów, wskażemy możliwe źródła finansowania dla Waszych pomysłów. Na konkretnych przykładach podpowiemy jakie działania możliwe są w ramach dostępnych środków finansowych, opowiemy o rozpoczynających się naborach na nowe projekty w programach Interreg Południowy Bałtyk, Interreg Region Morza Bałtyckiego, granty Instytutu Szwedzkiego czy Erasmus+.

Zapisz się już dziś i dołącz do nas! Rejestracja do 26.09.2021 pod tym linkiem: https://forms.gle/RSFYFoDjCynptFyY8

Bazując na naszych wieloletnich doświadczeniach chcemy podpowiedzieć Wam jakie kroki przed Wami, gdzie warto szukać wsparcia, informacji i inspiracji. Sami z przyjemnością opowiemy o naszych doświadczeniach, a także znanych nam przykładach pomorskich i warmińsko-mazurskich organizacji, które z powodzenie realizują już podobne działania na arenie bałtyckiej. Przedstawimy Wam też katalog ciekawych narzędzi, które ułatwiają działania w projektach międzynarodowych.

Nasze spotkanie 28 września to pierwsze z cyklu 4 spotkań, kolejne będziemy realizować na bardziej zaawansowanym poziomie, zaprosimy też do udziału naszych norweskich partnerów, którzy pomogą nam przeprowadzić heckathony z partnerami z innych krajów bałtyckich i EOG.

BISER oraz Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk – czyli polscy partnerzy projektu ENGAGE rozpoczynają też działanie Biura Porad Współpracy Międzynarodowej. Zachęcamy organizacje 3 sektora do zgłaszania się do nas już od września 2021 po konkretne wskazówki dotyczące Waszych planów rozwoju międzynarodowego organizacji. Przygotujemy też dla Was już wkrótce materiały informacyjne, które – mamy nadzieję – pomogą Wam uporządkować Wasza wiedze nt. współpracy bałtyckiej, grantów EOG, Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego, Celów Zrównoważonego Rozwoju i unijnej polityki Zielonego Ładu, czyli wszystkich dokumentów i polityk niezbędnych do rywalizowania działań międzynarodowych w Regionie Morza Bałtyckiego.

Nasze spotkanie 28.09.2021 to tylko pierwszy krok!

Zapraszamy!