Współpraca międzynarodowa w Regionie Morza Bałtyckiego – gdzie szukać informacji?

Jednym z programów, który finansuje projekty współpracy międzynarodowej dla partnerów z państwa bałtyckich jest Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-27. Zaletą tego programu jest duża popularność w Regionie Bałtyckim, otwartość na NGOs jako partnerów projektowych (uwaga: NGOs nie mogą być liderem konsorcjum!) oraz nowe typy projektów – tzw. small projects, które maja uproszczoną procedurę aplikacji, realizacji i rozliczenia.

Na oficjalnych profilach programu uzyskasz aktualne informacje o programie, osiągnięcia dotychczasowych projektów, informacje o nowych naborach i organizowanych wydarzeniach czy też pomocne dla wnioskodawców filmy instruktażowe.

Oficjalne profile Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego prowadzone są przez Wspólny Sekretariat Programu w języku angielskim:

W języku polskim, informacje o Programie można znaleźć na profilu „Fundusze Europejskie”

Wiecej o programie przeczytasz na naszej stronie internetowej w zakładce: programy Interreg lub na stronie Krajowego Punktu Kontaktowego www.ewt.gov.pl

Przypominamy – bez względu na to jaki program wybierasz, zapoznaj się z naszym przewodnikiem ENGAGE! skierowanym do organizacji pozarządowych planujących aktywność międzynarodową. Dostępny jest tutaj: