Za nami warsztaty międzynarodowe ENGAGE! w Brukseli!

Zeszły tydzień ubiegł nam pod znakiem IV Tygodnia Makroregionalnego UE odbywającego się w Brukseli.

W ramach projektu #ENGAGE finansowanego dzięki środkom Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy udało nam się odbyć warsztat o tematyce współpracy międzynarodowej dla kolejnych organizacji pozarządowych – Fotballklubben Vigør z Norwegii oraz fundacji You Plan Culture z Gdyni. Warsztat prowadziliśmy wspólnie z Karstenem Austem z AGder Kommune, czyli naszym niezawodnym partnerem z Norwegii. Karsten od wielu lat współpracuje ze środowiskiem organizacji społecznych z Kristiansand w Norwegii, w tym właśnie z Vigour FK. Zaprosiliśmy więc dwóch przedstawicieli z Vigour – Geira i Morgana , by wspólnie z Mają i Łukaszem z YouPlanCulture stworzyli nową aplikację proejktową do Programu Erasmus+.

Jak wyglądały nasze działania?

Po wstępnych rozmowach indywidualnych z obiema organizacjami, zorganizowaliśmy międzynarodowy ZOOM, by w trakcie spotkania online poznać się lepiej, zrozumieć obszary działania obu organizacji i zaproponować potencjalne cele nowego, wspólnego projektu. Kolejnym etapem były prace koncepcyjne, które przesłały sobie wzajemnie obie organizacji. Po nich spotkaliśmy się wreszcie na żywo! Jako idealna okazję do organizacji warsztatów wytypowaliśmy koniec kwietnia w Brukseli, gdyż w tym czasie Komisja Europejska organizowała IV Tydzień Makroregionalny UE. Pewnie pamiętacie, że w zeszłym roku uczestniczyliśmy w ramach ENGAGE! w wizycie studyjnej do Finlandii, by poznać bliżej Strategię Bałtycką, zatem Tydzień Makroregionalny był świetnym uzupełnieniem tych działań. Pierwsze dwa dni poświęciliśmy na intensywna prace warsztatową, dopracowanie szczegółów wniosku, analizę potrzeb naszych przedstawicieli i planowane działania. Trzeciego dnia uczestniczyliśmy natomiast w ogólnoeuropejskim wydarzeniu, które w tym roku dotyczyło trzech głównych obszarów: Kompetencje, Energia i Finansowanie współpracy. Prawda, że idealnie?

Nasi beneficjenci spędzą lato i wczesną jesień na intensywnej pracy projektowej, w której oczywiście mogą liczyć na wsparcie BISER i Agder Kommune. A już 4 października deadline dla najbliższego naboru Programu Erasmus+ w Sektorze Młodzież – Projekty na małą skalę. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Poniżej mała fotorelacja z naszej wizyty.