Zapraszamy do korzystania z otwartej „Sieci Wsparcia dla Przedsiębiorstw Społecznych”

SE Support Network - logoWe wrześniu 2017 r. rozpoczęliśmy projekt „Rozwój przedsiębiorczości społecznej w regionie Morza Bałtyckiego”. Razem z międzynarodowymi partnerami, jako wspólny cel obraliśmy stymulowanie rozwoju przedsiębiorczości społecznej w regionie Morza Bałtyckiego, zapewniając możliwości edukacyjne, rozwój sieci wymiany najlepszych praktyk w krajach regionu Morza Bałtyckiego (więcej o projekcie: http://biser.org.pl/?p=487).

W celu spełnienia naszych założeń rozpoczęliśmy aktualizację strony i prezentację wyników projektu oraz publikację kursu szkoleniowego online w Sieci Wsparcia Przedsiębiorstw Społecznych Regionu Morza Bałtyckiego. Platforma jest dostępna na stronie: www.socialenterprisebsr.net

Wielkie wyzwania, które stoją przed społeczeństwem i szybkie zmiany społeczne, wymagają nowej wiedzy, która jest otwarta i zapewnia połączenie z innowatorami społecznymi i innymi interesariuszami w społeczeństwie, aby móc sprostać tym wyzwaniom.

Czym dokładnie jest ta platforma i dlaczego jej potrzebujesz?

Sieć Wsparcia Przedsiębiorstw Społecznych (eng.: Social Entrepreneurship Support Network) to pierwsza interaktywna i zintegrowana platforma do nauki i działania w obszarze Nordycko-Bałtyckim, dla świata, w którym przepływ informacji, wiedza i rozwój innowacji społecznych odbywa się w duchu współtworzenia i pozytywnego nastawienia.

Platforma ma wiele zalet!

Dzięki platformie możliwe jest łączenie rozwiązań z wyzwaniami oraz innowatorów społecznych z innymi zainteresowanymi stronami, a tym samym tworzenie większej wartości dla społeczeństwa jako całości. Możesz z łatwością wnieść swój wkład do naszej sekcji Wydarzenia, dodając swoje wydarzenie do publicznej wiadomości.  Znasz interesujące wydarzenie związane z przedsiębiorczością społeczną? Zachęcamy do dodania go do naszej sekcji wydarzeń.

Co sprawia, że platforma jest unikalna?SEBSR_promo1_PL

Z pewnością jest tak dzięki zasadom projektowania, które z jednej strony sprawiają, że platforma jest otwarta na zmiany społeczne, ale także skutecznie dociera do szerszej publiczności. Ponadto, wchodząc na stronę internetową platformy: www.socialenterprisebsr.net, można dowiedzieć się więcej o nas i naszych działaniach – platformach edukacyjnych Nordic Baltic oraz Crowdsourcing.

Poznaj i rozpocznij wspólną pracę nad globalnymi i lokalnymi wyzwaniami korzystając z metodologii i infrastruktury tej platformy. Jeśli doczytałeś do tego miejsca i uważasz, że nasza platforma jest interesująca, to musisz po prostu dołączyć do naszej społeczności! 🙂