Zaproszenie dla pomorskich organizacji i instytucji non-profit na wyjazd do Brukseli

Z inicjatywy Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego, Przewodniczącego Zarządu „Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej” organizowany jest wyjazd dla przedstawicieli organizacji i instytucji non-profit do Brukseli. Wyróżniając najprężniej działające organizacje i instytucje non-profit z terenu naszego województwa, pragniemy  serdecznie zaprosić do zgłaszania kandydatur do udziału w wizycie studyjnej „Europejski Tydzień Regionów  i Miast  2017”.  Tegoroczna jubileuszowa edycja z okazji 15-lecia tego wydarzenia odbędzie się w dniach od 9 do 12 października br. w Brukseli.
EWRC to wydarzenie organizowane przez Komisję Europejską i Komitet Regionów od 2003 r. Podczas tegorocznego EWRC, odbywającego się pod hasłem przewodnim „Regiony i miasta na rzecz lepszej przyszłości”, miasta i regiony europejskie zaprezentują swój potencjał w ramach jednego z trzech tematów: budowanie odpornych miast i regionów, regiony i miasta jako inicjatorzy zmian oraz dzielenie się wiedzą w celu osiągnięcia wyników.

Szczegółowe informacje na temat EWRC 2017 – rejestracja wraz z całościowym programem obejmującym ponad sto spotkań dostępne są na stronie: http://ec.europa.eu/regional_policy/regions-and-cities/2017/index.cfm
Przy zapoznawaniu się z proponowanym programem, zachęcamy do wstępnej rejestracji, aby zarezerwować sobie miejsce na interesujących Państwa seminariach.[1]

Pełen proces aplikacji oraz tryb wyboru kandydatów opisany jest w załączonych dokumentach:

Termin zgłoszeń kandydatur mija 25 sierpnia 2017 r.  Zgłoszenia prosimy składać w formie elektronicznej na adres mailowy: spue@pomorskieregion.eu.
Stowarzyszenie doceniając dorobek oraz zaangażowanie wybranych organizacji i instytucji sfinansuje wyjazd studyjny opłacając transport lotniczy[2] oraz nocleg uczestników. 

Kontakt:

Stowarzyszenie „Pomorskie w UE”

e-mail: spue@pomorskieregion.eu

tel: +48 58 32 68 709
[1] W przypadku niezakwalifikowania do udziału w wizycie możliwie jest całkowicie bezproblemowe zrezygnowanie z udziału w seminariach poprzez konto założone podczas rejestracji.

[2] Przylot do Brukseli zaplanowany jest na 9 października (poniedziałek), wylot na 12 października (czwartek)– połączenie pomiędzy Gdańskiem a Brukselą.

BSNGO