Prezentacje z Seminarium informacyjnego o pierwszych naborach projektów w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027

16 lutego 2022 r. Krajowy Punkt Kontaktowy (KPK) programu Interreg Region Morza Bałtyckiego zorganizował Seminarium Informacyjne na temat trwających pierwszych naborów projektów głównych (core) i małych.

W BISER od ponad 15 lat realizujemy projekty dofinansowane z Programu Interreg BSR – najpierw z perspektywy 2007-2013, później w ramach 2014-2020 i aktualnie jesteśmy członkiem 2 konsorcjów projektowych startujących z projektem w 1 naborze do nowego programu na lata 2021-2027. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie podzielimy się z innymi NGOs, które mają w planach aktywność w tym największym finansowym programie skierowanym dla podmiotów z Regionu Morza Bałtyckiego.

Pracownicy KPK zaprezentowali dotychczasowe doświadczenia polskich partnerów w projektach perspektywy finansowej 2014-2020, przedstawili zakres tematyczny dla nowych projektów, zasady i warunki naborów, wskazali źródła informacji i narzędzia przydatne dla wnioskodawców a także wsparcie oferowane przez KPK. Pracownicy Wspólnego Sekretariatu (WS) programu przedstawili zasady przygotowania budżetu i rozliczania projektów głównych i małych.

W drugiej części spotkania KPK wspólnie z WS oraz Centrum Projektów Europejskich – kontrolerem krajowym – odpowiadali na pytania uczestników zadane przy rejestracji oraz w trakcie seminarium.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 160 osób.

Prezentacje ze spotkania:

Zasady naborów projektów głównych i małych IBSR (KPK) (PDF 2 MB)

Zasady przygotowania budżetu i rozliczania projektów głównych i małych IBSR (WS) (PDF 724 KB)

ważne terminy naborów IBSR